• آدرس : تهران، خیابان مطهری، تقاطع میرزای شیرازی، پلاک ۲۱۰، طبقه 1
  • آدرس : تهران، خیابان مطهری، تقاطع میرزای شیرازی، پلاک ۲۱۰، طبقه 1

وکیل طلاق در تهران

وکیل طلاق در تهران شخصی است که از طرف شخص دیگر اعم از حقیقی یا حقوقی، به منظور عقد وکالت برای انجام امور مربوط به طلاق تعیین می‌شود. همچنین می توان گفت که در واقع وکیل طلاق به فردی گفته می‌شود. که سال‌ها در مورد دعاوی خانوادگی و موضوع طلاق به جمع آوری دانش و اطلاعات پرداخته و به کلیه امور مربوط به طلاق از قبیل مهریه، جهیزیه، اجرت المثل، حضانت فرزندان، فسخ نکاح، عده زن، حق رجوع مرد و مسایلی از این دست آشنایی داشته باشد.

بهترین وکیل طلاق در تهران در درجه اول می بایست به موکلین خود مشاوره حقوقی را با توجه به نیازشان بدهد. در ادامه ممکن است یک وکیل موفق و آشنا به مباحث حقوقی بعنوان نماینده موکلین در دادگاه ها و دادسراها برای احقاق حق موکلین خود انجام وظیفه کند.

وکیل طلاق در تهران یک حقوقدان حرفه‌ای است که دارای تخصص در زمینه قوانین و مقررات مربوط به جدایی و طلاق است. نقش وکیل طلاق در روند جدایی و طلاق بسیار حائز اهمیت است، زیرا این وکیل با تجربه و آگاهی از قوانین و مقررات مربوطه، به مراجعین خود در رسیدگی به مسائل حقوقی مربوط به جدایی و طلاق کمک می‌کند.

وکیل طلاق در تهران می‌تواند در تمام مراحل فرآیند جدایی و طلاق از ابتدا تا انتها، به موکل خود راهنمایی کند. اولین مرحله در این فرآیند مشاوره است، وکیل طلاق با موکل خود درباره حقوق و تعهداتشان آشنا شده و به آن‌ها راهنمایی می‌کند. وکیل در این مرحله به موکل خود کمک می‌کند تا نگرانی‌ها، انتظارات و حقوق خود را به درستی بیان کند.

در مرحله بعدی، وکیل طلاق به دفاع از منافع موکل می‌پردازد. او با تحلیل و بررسی مستندات و شواهد مربوطه، استدلال‌های قانونی را برای حمایت از موکل ارائه می‌دهد. وکیل طلاق مسئول نگهداری حریم خصوصی و منافع موکل است و در تمام مراحل قضایی به حفظ منافع موکل اهمیت می‌دهد.

وکیل طلاق در تهران همچنین مسئول مذاکره با طرف مقابل است. او با وکیل طرف مقابل در جلسات مذاکره شرکت کرده و سعی می‌کند تا به توافقی منصفانه برسند. در صورت عدم توافق، وکیل طلاق نماینده موکل در دادگاه است و در جلسات قضایی به دفاع از منافع موکل می‌پردازد.

بهترین وکیل طلاق در تهران

طلاق یکی از دعوا‌های مهمی است. که در دادگاه‌های مربوط به اختلافات خانوادگی بررسی می‌شود. افزایش آمار طلاق در جوامع مختلف باعث شده است. تا قوانین سخت‌گیرانه‌ای در جهت حفظ زندگی مشترک زوجین وضع گردد.

از اینرو دولت با وضع مقرراتی بسیار دشوار نهایت تلاش خود را می‌کند. تا جلوی پاشیده شدن زندگی‌ها را بگیرد. اما گاهی به دلایل مختلف سازش امکان پذیر نیست‌. اینجا است که نقش وکیل طلاق در تهران مشخص می‌شود. مژده برای کسانی که در تهران سکونت دارند. اینکه در این مقاله قرار است بهترین وکیل طلاق در تهران را به شما عزیزان معرفی کنیم.

اول لازم است ویژگی بهترین وکیل در تهران را بیان کنیم‌. با توجه به این ویژگی‌ها انتخاب وکیل خوب برای شما راحت خواهد شد.

اولین ویژگی که یک وکیل موفق باید داشته باشد تحصیلات دانشگاهی بالا است. وکلایی که در دانشگاه‌های مطرح کشور به تحصیل در مقاطع تکمیلی رشته حقوق می‌پردازند معمولا موفق‌تر هستند. داشتن تجربه و رزومه کاری قوی از دیگر ویژگی‌هایی است. که یک وکیل برای دریافت لقب بهترین باید داشته باشد. خوشبختانه تمامی وکلا مجموعه دادورزان معین این ویژگی‌ها را دارند.

تمامی این ویژگی‌ها باعث می‌شود تا وکیل طلاق موسسه حقوقی دادورزان معین در تهران به عنوان بهترین وکیل طلاق در تهران شهرت یابند
مطالعه بیشتر: وکیل جرائم سایبری در تهران

وکیل طلاق در تهران

وکیل خوب طلاق در تهران

خانواده نهادی مهم و تاثیرگذار در رشد و تعالی جامعه بوده از این رو استحکام این نهاد براaی اکثر افراد جامعه حائز اهمیت است. برخلاف دید عمومی در حالتی که استفاده از وکیل خوب در تهران به درستی و در زمان مناسب انجام شود. این فرد متخصص حتی می تواند به استحکام نهاد خانواده کمک کند.

مطالعه بیشتر: وکیل امور کیفری در تهران

وکیل طلاق توافقی در تهران

اگر زوجین، هردو تمایل به جدایی داشته باشند. می توانند به صورت توافقی از هم جدا شوند. در این حالت آنها در مورد تمامی موارد از جمله مهریه و حضانت فرزند با یکدیگر توافق می کنند. و بعد از ارائه دادخواست و توافقات خود به دادگاه، برای شرکت در جلسات مشاوره ارجاع داده می شوند. با تشخیص مشاور گواهی عدم سازش برای آنان صادر می شود. و در ادامه با ارائه گواهی به دادگاه، با سهولت بیشتری نسبت به دو مورد قبلی حکم طلاق آنها صادر می شود.

بهترین وکیل حضانت در تهران

طبق ماده ۱۱۷۸ قانون مدنی:
«پدر و مادر مکلف هستند که در حدود توانايی خود به تربيت فرزند يا فرزندان خويش بر حسب مقتضی اقدام کنند و نبايد نسبت به آن ها بی توجه باشند. سهل انگاری در نگهداری و تربيت فرزند موجب سقوط حق حضانت می شود.
زمانی که پدر و مادر با يکديگر زندگی می کنند حضانت فرزند با هر دوی آن ها است.
در صورتی که پدر و مادر جدا از يگدیگر زندگی کنند، مطابق ماده ۱۱۶۹ قانون مدنی:
«برای حضانت چنين فرزندانی، مادر تا هفت سالگی اولويت دارد و پس از آن اين اولويت با پدر است، مگر آنکه مصلحت فرزند به گونه ای ديگر اقتضا کند.
ماده 45 قانون حمايت از خانواده، مقرر می دارد: “رعايت غبطه و مصلحت کودکان و نوجوانان، در کليه تصميمات دادگاه ‌ها و مقامات اجرایی، الزامی است.” اين يعنی، دادگاه رسيدگی کننده به مساله حضانت فرزند، در ازدواج مجدد مادر، بايد، مصلحت طفل را نيز مد نظر قرار دهد.
حضانت،به زبان ساده نگاه داشتن طفل،مواظبت،مراقبت وتربيت اووتنظيم روابط اوباخارج است.نگاهداري ومراقبت ازكودك شامل مواردمختلفي اجتماعي،فراهم كردن فضاي مناسب جهت تفريح،جهت تفريح،بهداشت وارامش اومي شود.به طوركلي هرانچه كه كودك براي رشد وبالندگي بدان نياز دارددرمقوله حضانت مي گنجد.
مطالعه بیشتر: وکیل شرکت‌های تجاری در تهران

ویژگی های وکیل طلاق

از ویژگی وکیل خوب طلاق این است که با دقت کامل پرونده موکل خود را بررسی کند. با متهم یا خوانده های پرونده گفتگو کند. تا بتواند با آگاهی کامل از موکل خود دفاع نماید. اغلب شکستهای وکلا عدم رسیدگی کامل به پرونده موکل خود است.

شکست وکیل یعنی شکست موکل، هر دو آسیب میبینند. موکل از حقوق خود در دادرسی پرونده و وکیل در تهران از اعتبار خود در بررسی پرونده، حالا به ارزش و ویژگی وکیل خوب طلاق و مناسب پی بردید. احساس مسؤلیت مهم‌ترین خصوصیت شخصیتی و اصلی ترین ویژگی بهترین وکیل در تهران می‌باشد.

دعواي الزام به تمكين

به محض اينكه عقد ازدواج بين زن و مردي واقع می‌شود، هر يك از زوج و زوجه در مقابل يكديگر يك سري وظايف قانوني پيدا مي‌كنند. يكي از وظايفي كه زن بعد از عقد نكاح در مقابل مرد پيدا مي‌كند، تمكين از زوج مي‌باشد.

تمكين به دو نوع تقسيم مي شود: تمكين عام و تمكين خاص.

تمكين عام عبارت است از اينكه زن در مقابل شوهر حسن معاشرت داشته باشد و در اطاعت شوهر باشد. يكي از مصداق‌هاي حسن معاشرت و اطاعت از شوهر، اين است كه زن بايد در مسكني كه شوهر براي او تهيه كرده است سكونت داشته باشد. در صورت امتناع زوجه, زوج می تواند به کمک وکیل طلاق در تهران دعوای الزام به تمکین را مطرح کند.

تمكين خاص، عبارت است از روابط زناشويي. حال اگر در پي اختلافي كه بين زن و شوهر، بوجود مي آيد، زن منزل مشترك را ترك كند، مرد مي‌تواند برعليه زوجه، دادخواست الزام به تمكين را مطرح كند. در اين دعوا، مرد بايد ثابت كند كه زوجه بدون دليل قانوني و بدون هيچ گونه عذر موجه، منزل شوهر را ترك كرده است و علي‌رغم درخواست و تلاش زوج، حاضر به بازگشت به زندگي مشترك نباشد. اگر مرد بتواند اين ادعاي خود را ثابت كند، حكم الزام به تمكين بر عليه زوجه صادر مي‌شود.

وکیل طلاق در تهران

صدور حكم الزام به تمكين

صدور حكم الزام به تمكين به نفع زوج و وکیل طلاق در تهران به اين معني نيست كه زوج مي‌تواند با زور و اجبار, زوجه را الزام و مجبور كند كه به منزل مشترك برگردد. لذا زني كه منزل مشترك را ترك كرده و حاضربه تمكين از شوهر نمي‌باشد و اصطلاحا ناشزه باشد، در واقع زوجه با حكم الزام به تمكين به بازگشت به منزل مشترك اجبار نمي‌شود. در واقع وقتي زوج برعليه زوجه حكم الزام به تمكين را مي‌گيرد، اين حكم سه نتيجه را در بردارد:

1 – به زني كه عليه او حكم الزام به تمكين صادر شده باشد, نفقه تعلق نمي‌گيرد.
2- وقتي عليه زوجه حكم الزام به تمكين صادر شد, بعد از اين‌كه حكم قطعي شد و زن حاضر نشد كه حكم را اجرا كند و به زندگي مشترك برگردد. مرد مي تواند از دادگاه اجازه ازدواج مجدد بگيرد.
3- اگر مرد بخواهد اين زن را طلاق بدهد, نياز به اجراي شرط تنصيف دارايي مندرج در سند ازدواج نيست. يعني اگر مرد بخواهد زن را طلاق بدهد ديگر نيازي نيست كه نصف اموال و دارايي‌هايي را كه بعد از ازدواج به دست آورده است, به زن پرداخت كند. به اين مطلب نيز بايد توجه داشت كه زني كه برعليه او حكم الزام به تمكين صادر شده است. نمي تواند زماني كه شوهر مي خواهد او را طلاق دهد, نسبت به نصف اموال او ادعايي داشته باشد و نيز اگر شوهر ازدواج مجدد كند, نمي تواند به اين دليل از دادگاه تقاضاي طلاق كند.

وکیل طلاق در تهران | وکیل ماهر طلاق در تهران

تعداد پرونده‌های طلاق در تهران به قدری زیاد است. که تعداد زیادی وکیل طلاق در تهران مشغول به فعالیت هستند. شهر تهران با داشتن بیشترین تمرکز جمعیت در کشور و نیز وجود مراجع قضایی و دادگاه های خانواده متعدد، روزانه تعداد زیادی دادخواست طلاق را به خود می‌بیند.

به همین جهت بسیاری از مردم به خصوص زنان، به دنبال بهترین وکیل طلاق در تهران هستند. تا بتوانند پرونده خود را بدون دغدغه به وی بسپارند.

وکیل طلاق در تهران به چه کسی می‌گویند؟

بهترین وکیل طلاق در تهران به طور عموم به کسی گفته می‌شود. که تاکنون پرونده‌های طلاق زیادی را پیش برده باشد. و بتواند در مدت‌زمان کوتاه شما را به نتیجه‌ای که می‌خواهید برسانید. اما به‌ طورکلی طلاق یا بائن و یا رجعی خواهد بود. احتمالاً این سؤال برای شما ایجاد می‌شود. که در چه شرایطی طلاق بائن خواهد بود. در اصل باید این توضیح را به شما شرح دهیم. که نوع بائن مرد حق بازگشت به همسر خود را ندارد. طلاق زن یائسه، طلاقی که پیش از نزدیکی صورت‌ گرفته و طلاق خلع یا مبارات تا وقتی که زن رجوع به‌عوض نکرده باشد از اقسام آن خواهد بود. در نهایت وکیل طلاق در تهران به شما کمک می‌کند. که در هر دو شرایط بائن و رجعی بتوانید در مدت‌زمان کوتاهی نتیجه بگیرید.

موسسه حقوقی و داوری بین المللی دادورزان معین با مدیریت دکتر نصیر عبادپور در تهران دارای بهترین وکیل طلاق در تهران می‌باشد. در صورت نیاز به وکیل طلاق با موسسه دادورزان تماس حاصل نموده و مشاوره شوید.

بهترین وکیل طلاق در تهران

بهترین وکیل طلاق کیست؟

بهترین وکیل طلاق در تهران کسی است. که با تسلط به موضوع طلاق و حقوق خانواده به احقاق حقوق موکل خود کمک می‌کند. و روند حل و فصل اختلافات را تسهیل می‌کند. همچنین در صورت تمایل زوجین به طلاق توافقی، وکیل طلاق توافقی کمک بسیاری در سریع طی شدن روند طلاق خواهد داشت.

طلاق یکی از مسائل بسیار شایع در دنیای امروز و در سطح جامعه ما کنونی است. این پدیده ناهنجار در برخی موارد به دلیل مشکلاتی که برای زوجین و یا فرزندان در طول زندگی ایجاد شده، به عنوان یک مسکن و حتی درمان قطعی راهگشا می‌باشد. در بسیاری از موارد حضور وکیل طلاق در مسیر پرونده می‌تواند افراد بسیاری را از مسیر نادرستی که طی می‌کنند، نجات دهد. وکیل طلاق، وکیلی است که با آشنایی به مراحل طلاق و انواع طلاق و نیز تسلط بر مراحل دادرسی می‌تواند فرایند طلاق را سرعت ببخشد. بعضی از انواع طلاق مانند طلاق از سمت زوجه دارای پیچیدگی‌ها و شرایط خاصی است. که صرفا با حضور وکیل طلاق مجرب می‌توان در این گونه پرونده‌ها پیروز شد.

بهترین وکیل طلاق در تهران را در موسسه حقوقی و داوری بین المللی دادورزان معین جستجو کنید.