• آدرس : تهران، خیابان مطهری، تقاطع میرزای شیرازی، پلاک ۲۱۰، طبقه 1
  • آدرس : تهران، خیابان مطهری، تقاطع میرزای شیرازی، پلاک ۲۱۰، طبقه 1

وکیل سرقفلی در تهران

وکیل سرقفلی در تهران ضمن اشراف کامل به قوانین و مقرارت جاریه حقوقی و ملکی نسبت به قوانین و مقرارت مربوط به روابط موجر و مستاجر تجربه عملی کافی دارد.

سرقفلی در معنای لغوی عبارت است از حقی که بازرگان و کاسب به مکانی پیدا می کند به جهت تقدم در اجاره، حسن شهرت، جمع آوری مشتری و رونق کسب و کاری که در اثر عملکرد مستاجر آن محل به وجود می آید. سرقفلی مخصوص اماکن تجاری است و شامل اماکن مسکونی نمی شود که در قانون های قدیمی روابط موجر و مستاجر با نام حق کسب و پیشه یا تجارت شناخته می‌شود، حقی است که قانون‌ گذار برای مستاجرین اماکن تجاری در نظر می گیرد تا از آن‌ها به طور ویژه ای حمایت کند. سرقفلی در واقع همان حق کسب و پیشه مربوط به قانون سال ۱۳۵۶ می باشد که با تغییراتی همراه شده است.در قوانین جدید سرقفلی بر خلاف حق کسب و پیشه یا مهارت به صورت خودکار قرار داد اجاره را تمدید نمی‌کند. پس بعد از اتمام مدت زمان قرارداد در صورتی که مستأجر با مالک به توافق نرسد، باید ملک را تخلیه نماید. همچنین حق سرقفلی بر خلاف حق کسب و پیشه به صورت خودکار ایجاد نمی‌گردد، بلکه باید هنگام بستن قرارداد، مالک و مستاجر در این موضوع با هم توافق نمایند. چرا که در صورت عدم توافق در هنگام قرارداد بستن، عملا مستاجر در زمان تخلیه نمی‌تواند ادعایی داشته باشد.

امروزه علاوه بر مشکلات عدیده روزانه، مسایل مربوط به سرقفلی و قوانین پیچیده آن، از مشغولیات فکری و دغدغه های کسبه و خریداران ملک بصورت سرقفلی می‌باشد. در این زمینه قوانین و احکام خاصی وضع شده که فقط یک وکیل متخصص سرقفلی و آگاه به قوانین روز می‌تواند شما را در حل مشکلاتتان در این حوزه یاری کند.

وکیل خوب سرقفلی در تهران بایستی مهارت و سابقه لازم را در قوانین به روز سرقفلی و همچنین بندهای مهم تنظیم قرارداد سرقفلی داشته باشد. زیرا دقت در نکات ریز و جزئیات آن از اهمیت بالایی برخوردار است و نگاه موشکافانه یک وکیل با تجربه می‌تواند راه‌هایی که به بن بست رسیده است را باز کند.

بهترین وکیل سرقفلی در تهران، وکیلی است که غالبا در حوزه دعاوی ملک و املاک از جمله دعاوی مرتبط با موجر و مستاجر، تجربه کافی و فراوان دارد.

وکیل سرقفلی در تهران

بهترین وکیل سرقفلی در تهران

بهترین وکیل سرقفلی وکیلی است که حرفه وکالت، تخصصی تحت عنوان وکیل سرقفلی ندارد. بلکه به وکیلی که دارای تجربه بیشتر در حوزه دعاوی ملکی از جمله سرقفلی و کسب و پیشه باشد وکیل سرقفلی می گویند.

سرقفلی حقی ست که مستأجر با پرداخت مبلغی ناچیز به مالک ملک تجاری می‌پردازد و حق دارد از آن ملک استفاده کند. در عرف جامعه مردم به حق کسب و پیشه سرقفلی می گویند ولی در واقع سرقفلی بر خلاف حق کسب و پیشه به حکم قانون و به صورت اجباری ایجاد نمی شود. بلکه نیازمند یک تراضی است تا زمانی که مستاجر در هنگام تخلیه نتواند مدعی حقی بابت سرقفلی شود.

موسسه حقوقی دادورزان معین در تهران دارای بهترین و مجرب‌ترین وکیل سرقفلی در تهران می‌باشد.

مباحث مربوط به سرقفلی و حق كسب و پيشه و تجارت، طيف گسترده‌ای از پرونده‌های حقوقی وکیل سرقفلی در تهران را به خود اختصاص داده است. اگر چه برخی از افراد كه تخصص حقوقی ندارند، دوعنوان سرقفل، حق كسب و پيشه و تجارت را به جای يكديگر به كار می‌برند. در واقع طبق قانون، سرقفلی و حق كسب و پيشه و تجارت، دو عنوان جداگانه هستند كه هر يک تعريف و قوانين مخصوص به خود دارد.

وکیل ملکی در دعاوی سرقفلی

معنا و مفهوم سرقفلی هزینه است که مستأجر به منظور مالکیت یک ملک تجاری به مالک ملک می‌پردازد. البته به این معنا که مالکیت ملک تجاری همچنان در اختیار مالک است.

برای استفاده مستأجر از عین و ملک مکان تجاری قرارداد اجاره با صاحب ملک منعقد خواهد شد و مستأجر اجاره بها را به موجر و مالک پرداخت می‌کند. منظور از سرقفلی یعنی حقی که تاجر و کاسب نسبت به محلی دارد برای تقدم در اجاره، کسب شهرت، جذب مشتری و توسعه کسب و کار که با توجه به اقدامات مستأجر در محل به وجود خواهد آمد. در بسیاری از مواقع برای دریافت حق سرقفلی به وکیل سرقفلی در تهران نیاز است.

مطالعه بیشتر: وکیل ملکی

حق کسب و پیشه

حق کسب و پیشه به مرور زمان و پس از مدتی فعالیت به مستاجر کسب و پیشه یا تجارت داده می‌شود. پس می‌توان گفت مستاجری که در طول زمان کار و فعالتی را آغاز کرده است و نزد مشتریان خود و دیگران اعتباری را کسب کرده است حقی برای او بدست می‌آید این را حق کسب و پیشه یا تجارت می‌گویند.

در صورتی که مستاجر یک ملک تجاری طی سال‌ها فعالیت آن را به واسطه کسب و پیشه خاصی به شهرت رسانده باشد. می‌تواند بابت این تلاش خود حق کسب و پیشه طلب کند حق کسب و پیشه جز دعاوی ملکی می‌باشد. با اعتماد به وکیل ملکی می‌توانید از استیفای کامل حقوق قانونی خود اطمینان خاطر داشته باشید.

وکیل ملکی در دعاوی سرقفلی

وکیل سرقفلی و کسب پیشه

به طور خلاصه سرقفلی عبارت است از مبلغی كه مستاجر مكان تجاری علاوه بر اجاره به مالک در آغاز مدت اجاره پرداخت می‌کند.

پرداخت اين مبلغ موجب می‌شود كه مستاجر نسبت به اجاره اين ملک بر ديگران اولويت داشته باشد. در نتیجه زمانی كه مستاجر بخواهد آن محل تجاری را تخليه كند، مالک بايد مبلغ سرقفلی را به قيمت روز به مستاجر پرداخت نمايد. حق كسب و پيشه تجارت حقی است كه به دليل شهرت نيكو و اعتباری كه مستاجر به محل تجاری مورد اجاره داده است. بنابراین برای مستاجر حق ايجاد می‌شود و مبلغ آن توسط كارشناس تعيين می‌شود. در رابطه با موضوع اجاره، قوانين مختلفيی كه عبارتند از قانون سال 1356، قانون سال 1362 و قانون 1376 وجود دارد.

قوانین خاص سرقفلی

وکیل سرقفلی در تهران با دانش لازم در خصوص اجاره قوانين پراكنده، قوانين خاص، مصوبات و آيين‌نامه‌های موجود پرونده را پیگیری می‌کند. بنابراين برخوردار بودن از يک وكيل متخصص در امور سرقفلی به شما كمک می‌كند. با توجه به موضوع دعوا و مقتضيات پرونده از قوانين خاص مربوط به همان موضوع به نفع خود استفاده كنيد. در این‌صورت با توجه به اينكه اين قبيل پرونده‌ها پيچيدگی‌ها و جزئيات خاص خود را دارد توصيه می‌شود قبل از دعاوی مرتبط با سرقفلی، حق كسب و پيشه و تجارت و اجاره اماكن تجاری از دانش و تجربه وکیل سرقفلی متخصص در امور مربوط به سرقفلی بهره‌مند شويد.

وکیل سرقفلی در تهران

راه‌های ارتباطی با موسسه حقوقی دادورزان معین


آدرس: تهران، خیابان مطهری، تقاطع میرزای شیرازی، پلاک ۲۱۰، طبقه اول

شماره‌های تماس: 09124160729 | 09121715026 | 02188902843 | 02188806890 | 02188806889

شماره واتساپ موسسه: ۰۹۱۹۲۸۰۹۷۶۴

ایمیل: info@dadvarzanemoein.com​

دادورزان معین 2