• آدرس : تهران، خیابان مطهری، تقاطع میرزای شیرازی، پلاک ۲۱۰، طبقه 1
  • آدرس : تهران، خیابان مطهری، تقاطع میرزای شیرازی، پلاک ۲۱۰، طبقه 1

وکیل بیمه در تهران

امروزه شرکت های بیمه گوناگونی به وجود آمده اند که هر کدام انواع مختلفی از بیمه ها را عرضه می‌دارند و تضمین می‌کنند تا در ازای وارد شدن خسارت مبلغ پولی جهت جبران زیان پرداخت نمایند. حال اگر خسارت به اموال وارد شود و بیمه‌گر به تعهدات خود عمل نکند یا میزان خسارت وارده به بیمه شده را کمتر از مقدار خسارت اعلام نماید وکیل بیمه در تهران در این زمینه می‌تواند به شما مشاوره داده و کمک نماید.

وکیل بیمه در تهران با توجه به گستردگی و پیچیدگی دعاوی بیمه ای، امری ضروری است. بطور کلی وکیل دعاوی بیمه، وکیلی است. که بر فنون مذاکره تسلط بسیار بالا دارد. و بر نحوه استفاده از قوانین بیمه به همراه تبصره ها و بخشنامه های بیمه ای و قوانین و مقررات بیمه کشور تسلط کامل دارد. از آنجایی که اشخاص تسلط بر قوانین بیمه ای ندارند. زمانی که با اختلافات بیمه ای روبرو می‌شوند. نمی توانند تشخیص بدهند که برای حل مشکل خود به دادگاه مراجعه کنند. یا به اداره بیمه مراجعه کنند.

وکیل بیمه در تهران

وکیل دعاوی بیمه در تهران

با پيشرفت تمدن و توسعه جوامع بشری و بكارگيری علوم و فن آوری های جديد، ثروت و دارايی انسان افزونتر شده است. به رغم تسهيلاتی كه با ورود فرآورده های صنعتی برای رفاه بشر فراهم گرديده ريسک‌های جديدی نيز وارد اجتماع شده كه دائماً جان و مال انسانها را به مخاطره می اندازد. گاهی جبران آثار زيانبار اين خطرات از حد تحمل و توان فرد خارج است. 

از اين رو یکی از مهمترين انديشه های هر شخص در زندگی فردی و اجتماعی ايجاد شرايط مطلوب برای تأمين آتيه و پيشگيری عواقب ناشی از حوادث ناخواسته به منظور نيل به آرامش خاطر می باشد.

امروزه بيمه واقعيتی است. كه در پرتو آن مسير رسيدن به اين هدف هموار می گردد. بيمه تكيه گاه مناسبی است. كه در زمان هایی خاص به کمک افراد آمده و وضعيت اقتصادی آنها را سر و سامان داده و امنيت خاطر و رفاه مالی آنان را فراهم می‌سازد. اصولاً بیمه يک قرار داد و توافق بين شركت يا سازمان بیمه‌ ای با افراد و اقشار جامعه است.

بیمه دانا دادورزان معین

بهترین وکیل بیمه در تهران

همانطور که می‌دانید شاخه بیمه پر برگ و بال بوده و شامل زیر مجموعه های زیادی هست. دعاوی آن نیز از گسترده گی و پیچیده گی های زیادی برخوردار می باشد.

وکیل دعاوی بیمه در تهران فردی هست. که با تمامی زیر مجموعه های شاخه بیمه و قوانین مرتبط با آنها آشنایی دارد. و در هنگام بروز اختلاف بین بیمه گر و بیمه گذر با تسلط بالا براحتی قادر به دفاع از حق موکل خود می باشد.
علاوه بر موارد گفته شده وکیل بیمه به دلیل سروکله زدن با پرونده مختلف، مرتبط با بیمه بر تمامی بخشنامه ها، تبصره ها، و مقرارت حاکم بر بیمه کشور شناخت کامل دارد. بنابراین برخلاف افراد عادی که هیچ اطلاعی از پیچ و خم های حقوقی و قانونی حاکم بر کشور ندارند. براحتی می توانند تشخیص دهند. برای رفع مشکل و اختلاف به وجود آمده رجوع به کدام مرجع قانونی لازم هست. آیا باید پرونده جهت رفع اختلاف به مراجع قضایی سپرده شود. و یا اینکه نه اداره بیمه قادر هست اختلاف به وجود آمده بین طرفین را رفع کند.

انواع بیمه

بطور کلی وکیل بیمه تهران یک شخص متخصص و ماهر در حوزه امور بیمه کشور می باشد. و دارای تجربه کافی در این زمینه هست.
وکیل دعاوی بیمه در تهران نیز همچون خود بیمه می تواند. در موارد جزئی تر از زیر مجموعه های زیادی تشکیل گردد. به عنوان مثال وکیل بیمه تامین اجتمایی ، وکیل بیمه خودرو ، وکیل بیمه شخص ثالث ، وکیل بیمه حمل و نقل ، وکیل بیمه کار و غیره… همه جزئی از زیر مجموعه های وکیل بیمه محسوب می شوند.

بهترین وکیل بیمه در تهران قادر هست. در همه زمینه های بیمه فعالیت کند. البته ناگفته نماند. که قانوناً منعی برای قبول پرونده وجود ندارد. ولی بر اساس تخصص و تجربه ممکن هست. برخی از وکلا فقط در زمینه ای خاص، مثل وکیل بیمه تامین اجتمایی و یا وکیل بیمه خودرو پرونده وکالت قبول کنند.

دعاوی تخصصی بیمه در تهران

دعاوی تخصصی بیمه عقود الحاقی می‌باشد. نه مذاکره‌ای، زیرا بیمه‌گر شرایط و ارکان عقد را تعیین می‌کند. و بیمه‌گذار شرایط را می‌پذیرد. و به قرارداد بیمه، ملحق می‌شود.

در واقع بیمه، عقدی است. که به موجب آن بیمه‌گر، در قبال دریافت مبلغی پول (یعنی حق بیمه) در مقابل بیمه‌گذار، تعهد می‌کند. تا با وقوع ریسک (یعنی حادثه موضوع قرارداد) مبلغی را به شخص بیمه‌گذار، پرداخت نماید. 

حق بیمه، ما به ازای قانونی ریسک بیمه‌ای است. در زمان انعقاد قرارداد و زمان اجرای عقد بیمه‌‌، تعادل میان حق بیمه و ریسک باید وجود داشته باشد. اهمیت بیمه به قدری، است. که در اصل سوم قانون اساسی، یکی از وظایف حکومت اسلامی را، عمومی کردن بیمه، قرار داده‌ شده است.

بیمه چیست؟ انواع آن؟

به طور کلی بیمه نوعی قرارداد است. طی قرارداد بیمه یک طرف که بیمه گر نام می گیرد. و مسئولیت جبران خسارات خاصی را بر عهده می گیرد.

مثلا بیمه گر متعهد می شود. در صورت بروز آتش سوزی در ملک طرف مقابل قرارداد، خسارت های مالی به بار آمده را جبران نماید. یا در مقابل خسارات به بار آمده مبلغ معینی که در قرارداد ذکر شده است را پرداخت کند. در مقابل بیمه گر که متعهد به جبران خسارت یا پرداخت مبلغی معین است. بیمه گذار قرار می گیرد.

بیمه گذار شخصی است. که در معمول ترین حالت ممکن مالی از اموالش را در مقابل حوادثی چون آتش سوزی، تصادف، زلزله و… بیمه می کند. وجهی که به عنوان جبران خسارت به بیمه گذار پرداخت می شود. حق بیمه نام می گیرد. بنابراین مورد بیمه می تواند مال، صدمات بدنی و جانی، در صورت از دست رفتن شغل، پس از فوت همسر، حوادث غیر مترقبه طبیعی و یا بر اثر عوامل انسانی و… باشد.

قرارداد بیمه

قرارداد بیمه در اصطلاح حقوقی از قرارداد های عهدی است. به این معنا که در بردارنده تعهد است. این تعهد می تواند از جانب هر دو طرف باشد. یا فقط یک طرف قرارداد را متعهد نماید. هم چنین قرارداد بیمه طبق قانون قراردادی لازم است. به عبارت دیگر برای هر دو طرف قرارداد الزام آور بوده و هیچ یک از آن ها نمی توانند. به صورت یک طرفه قرارداد را فسخ کنند. مگر این که با توجه به مواد قانونی حق فسخ داشته باشند. یا ضمن قرارداد بیمه تحت شرایطی برای طرفین حق فسخ یک طرفه قرار داده باشند.