• آدرس : تهران، خیابان مطهری، تقاطع میرزای شیرازی، پلاک ۲۱۰، طبقه 1
  • آدرس : تهران، خیابان مطهری، تقاطع میرزای شیرازی، پلاک ۲۱۰، طبقه 1

وکیل حقوقی در تهران

وکیل حقوقی در تهران خود را به وکلای حرفه ای و کاربلد موسسه حقوقی دادورزان معین بسپارید. وکالت در امور حقوقی در این مؤسسه با تکیه بر تجربه و دانش و تخصص مشاورین و وکیل پایه یک دادگستری با سابقه و همچنین کار جمعی و گروهی و نیز با ارائه نظریات و راهکارهای اصولی و برای احقاق حقوق شما و دست یابی به نتیجه موفقیت آمیز نهایت توان خویش را بکار خواهد بست.

بهترین وکیل حقوقی در تهران

امور حقوقی و پیگیری آن یکی از موارد مهم کاری هر موسسه حقوقی است. دادورزان معین یک موسسه حقوقی است که خدمات جامع حقوقی از جمله: مشاوره حقوقی، وکالت امور ملکی، وکالت به صورت کاملا تخصصی، مشاوره حقوقی، مشاوره حقوقی حضوری، مشاوره حقوقی تلفنی توسط وکیل پایه یک دادگستری تهران با تعهد و تجربه بالا، در کلیه دعاوی و پرونده های قضایی، محاسبات حقوقی ( محاسبه دیه، محاسبه دیه اعضای بدن، محاسبه مهریه، محاسبه ارث، محاسبه تاخیر تادیه دین، محاسبه دیه قتل، محاسبه دیه بر اساس دادنامه ) را به تمام ایرانیان در داخل و خارج کشور ارائه می کنند.

وکالت در امور حقوقی

وکیل حقوقی کیست؟

 وکیل حقوقی در تهران کسی است که از جانب موکل اجازه داشته باشد. در خصوص مسائل حقوقی، در مراجع قضایی یا غیر قضایی اقدام کند. دراین رابطه وکیل حقوقی در تهران نسبت به احقاق حقوق موکلش در رابطه با موضوع مطروحه در مراجع قضایی و غیر قضایی طبق حدود اختیاراتش انجام وظیفه می نماید. و آثار اقدام وکیل در مراجع فوق، طبق قانون مدنی متوجه موکل است.

وکیل حقوقی در تهران کسی است که می تواند در اموری که به آیین دادرسی مدنی مرتبط است. و از  امور حقوق مدنی محسوب می شود دفاع کند از جمله مطالبه وجه یک سند، مطالبه خسارات قانونی، دعاوی ملکی تجاری و مسکونی، وکالت، سرقفلی، ثبتی و …

مطالعه بیشتر: وکیل تنظیم قراردادها در تهران 

ویژگی‌های وکیل حقوقی

به طور معمول تمامی وکلای پایه یک دادگستری، می توانند وکالت خواهان یا خوانده را در پرونده های حقوقی قبول نمایند. تنها افرادی که کارآموز درجه وکالت پایه دو دادگستری هستند. نمی تواند در پرونده های بالای ۵۰ میلیون تومان اقدام به قبول وکالت نمایند. اما بهتر است بنابه نوع پرونده و پیچیدگی آن، اقدام به انتخاب یک وکیل حقوقی خوب در تهران با تحصیلات بالاتر و تجربه بیشتر در قبول و گرفتن بیشترین نتیجه مثبت از پرونده های مورد وکالت نمایید.

در صورت مراجعه به یک وکیل حقوقی خبره در تهران، وی ضمن آنکه تمامی اسناد و مدارک لازم برای موفقیت پرونده شما را فراهم می نماید. به بهترین نحو به نگارش دادخواست حقوقی شما پرداخته و جای ابهام و ایرادی را در بررسی پرونده باقی نمی گذارد. وکیل متخصص در امور حقوقی در تهران در هنگام نگارش پرونده، طرفین دعوی را به درستی معرفی نموده و موضوع دعوی را به صورت دقیق همراه با ارائه مدارک و ادله کافی مطرح می نماید.

وکالت در امور حقوقی

انواع وکیل حقوقی در تهران

وکیل حقوقی در تهران می تواند در موضوعات مختلفی ورود پیدا کند. برهمین اساس وکیل حقوقی در تهران خود به انواع مختلفی تقسیم می شود. ازجمله انواع وکیلی که می توان نام برد:

وکیل پایه یک دادگستری 

وکیل پایه یک دادگستری در تهران فردی که است که پس از اتمام کارشناسی حقوق و یا تحصیل در مقاطع بالاتر در آزمون ورودی وکالت که آزمونی بسیار دشوار و نفس گیر است. شرکت می نماید و در صورت قبولی به عنوان کاراموز طی 18 ماه به کارآموزی در نزد وکیل سرپرست می پردازد. و با مراجعه به دادگاه های مختلف حقوقی و کیفری و … گزارش تهیه می نماید.

وکیل انتخابی در تهران

وکیل انتخابی در تهران بدین صورت است که هر فردی با میل و علاقه خود، می تواند شخصی را به عنوان وکیل انتخاب  کند. این وکلا می توانند وکلای رسمی باشند. که فرد از طریق دفتر خانه اسناد رسمی، شخصی را به عنوان وکیل برای انجام کارهای مورد نظر خود، مانند مراجعه به ادارات یا شهرداری یا فروش اموال انتخاب می کند. و یا می توانند وکلای دادگستری باشند که در مراجع قضایی و زیر مجموعه های آن اعم از شعبه حل اختلاف و مراجع انتظامی، به نیابت از موکل خود برای احقاق حقوق  او باید  فعالیت کنند.

وکیل تسخیری در تهران

وکیل تسخیری در تهران وکیلی است که دادگاه برای بعضی از اشخاص بی بضاعت در رابطه با جرائم های مهم کیفری مانند قتل و مانند آن، برای دفاع از حقوق آن ها انتخاب می کند. که هزینه چنین وکلایی بر اساس تعرفه مندرج در قانون وکالت، از طرف دولت به وکیل پرداخت می شود.

وکیل معاضدتی در تهران

وکیل معاضدتی در تهران، وکیلی است که دادگاه در صورت درخواست اشخاص بی بضاعت، با احراز عدم توانایی مالی آن ها برای داشتن وکیل دادگستری، برای ایشان انتخاب می کند. بدین ترتیب که در صورت احراز عدم توانایی مالی شخص و درخواست وی از دادگاه برای داشتن وکیل. دادگاه از طریق کانون وکلا و یا مشاوران و وکلای قوه قضاییه، وکیلی را برای شخص فوق انتخاب می کند. تا بتواند از حقوق وی دفاع کند و حق کسی به دلیل عدم توانایی مالی ضایع نگردد.

حق الوکاله  وکیل معاضدتی در تهران رایگان است.

وکیل اتفاقی

طبق قانون موضوعه کشوری، قربای درجه اول می توانند هرسال یک یا دوبار از یک دیگر تقاضای وکالت نمایند. که در این صورت با احراز قرابت نزدیک بین آن ها توسط مراجع قضایی و با صلاح دید قاضی دادگاه، این نوع وکالت محقق می‌گردد.

وکیل یا نماینده حقوقی ادارات

ادارات و سازمان ها و نهادهای دولتی نیز می توانند فردی را که در آن اداره مشغول به کار است. با تصویب رئیس اداره مربوطه،  به عنوان نماینده حقوقی، جهت اقامه دعوا و یا نسبت به دفاع از دعاوی اشخاص علیه اداره مربوطه، به دادگاه معرفی نمایند. تا از منافع و حقوق سازمان مطبوع خود دفاع کند.

خسارت تاخير تاديه

وکیل حقوقی در تهران برای خسارت تاخير تاديه به اين معناست كه اگر فردي به شخص ديگري بدهكار باشد و بدهي خود را در موعد مقرر، به شخص طلبكار بپردازد و پرداخت بدهي خود را به تاخير بياندازد، به همان ميزان كه پرداخت بدهي را به تاخير انداخيه است. موظف است كه به فرد طلبكار خسارت بدهد. بنابراين خسارت تاخير تاديه در واقع همان خسارت ديركرد است. البته اين نكته لازم به ذكر است كه خسارت تاخير تاديه از تاريخ مطالبه رسمي طلب از سوي طلبكار ، قابل مطالبه مي‌باشد.
مطالبه رسمي طلب مي‌تواند از طريق اظهارنامه يا از طريق دادخواست باشد. از زماني كه طلبكار، طلب خود را بصورت رسمي مورد مطالبه قرار مي‌دهد. از تاريخ مطالبه رسمي طلب، مي‌تواند خسارت تاخير تاديه يا خسارت ديركرد در پرداخت بدهي را از بدهكار (مديون) دريافت نمايد. اين خسارت تاخير تاديه از تاريخ مطالبه طلب توسط طلبكار تا تاريخ پرداخت طلب توسط بدهكار را شامل مي‌شود.

وکالت در امور حقوقی

وکیل حقوقی در تهران برای خسارت تاخیر تادیه

البته بايد توجه داشت كه در مورد چك، خسارت تاخير تاديه از زمان مطالبه وجه چك نيست بلكه از طريق راي وحدت رويه در مورد چك، خسارت تاخير تاديه از تاريخ سررسيد چك محاسبه مي‌شود. حال اگر شخص صادر كننده چك در تاريخ مقرر در چك در حساب خودش مبلغ چك را داشته باشد. اما دارنده چك خودش در تاريخ مقرر در چك، جهت دريافت وجه چك به بانك مراجعه نكند.

مثلا بعد از يك سال جهت دريافت وجه چك به بانك مراجعه كند، تاريخي كه به بانك مراجعه كند. با این حال نمي‌تواند وجه چك را دريافت كند, ملاك اخذ خسارت تاخير تاديه نيست. بلكه در مورد چك، خسارت تاخير تاديه يا خسارت ديركرد از همان تاريخ سررسيد به دارنده چك تعلق مي‌گيرد. حتي اگر دارنده چك خودش با تاخير، براي دريافت وجه چك اقدام كرده باشد.

بنابراين با توجه به اينكه خسارت تاخير تاديه در مورد چك از تاريخ سررسيد چك، توسط وکیل حقوقی در تهران محاسبه مي‌شود. صادركنندگان چك بايد اين مطلب را در نظر داشته باشند و حتي اگر دارنده چك با تاخير به بانك جهت اخذ مبلغ چك، مراجعه كنند. صادر كننده چك بايد از همان تاريخ سررسيد چك را در حساب خود داشته باشد. در این‌صورت, هر زمان كه دارنده چك براي مطالبه وجه چك به بانك مراجعه كند. فقط اصل مبلغ چك قابل مطالبه باشد و خسارت تاخير تاديه يا خسارت ديركرد به آن تعلق نگيرد.

وکیل حقوقی در تهران