• آدرس : تهران، خیابان مطهری، تقاطع میرزای شیرازی، پلاک ۲۱۰، طبقه 1
  • آدرس : تهران، خیابان مطهری، تقاطع میرزای شیرازی، پلاک ۲۱۰، طبقه 1

وکیل ملکی در تهران

وکیل ملکی در تهران یا همان وکیل متخصص در امور ملکی به کسی اطلاق می شود. که متخصص و وارد به مسائل حقوقی ملک باشد. همچنین باتجربه در مشورت دادن و دانا در پیدا کردن راه حل های مشکل ملکی باشد. یکی از مهم‌ ترین و بیشترین دعاوی حقوقی، مربوط به دعاوی ملکی است. پس لزوم وکیل متخصص در امور‌‌ ملکی در طرح و پیگیری این دعوا لازم و ضروری است.

به وکلایی که در حوزه دعاوی ملکی تخصص دارند. وکیل ملکی گفته می‌شود. در واقع به تمام دعاوی که به نوعی با موضوع املاک و اراضی مرتبط هستند. دعاوی ملکی گفته می‌شود. که از مهم‌ترین آنها می‌توان به فک رهن، فروش ملک مشاع، خلع ید اشاره کرد. در ادامه شما را با انواع دعاوی ملکی، تخصص های وکیل ملکی و ویژگی‌های وکیل ملکی صحبت می‌کنیم.
 شما می‌توانید جهت مشاوره حقوقی ملکی با ما در موسسه حقوقی دادورزان معین در تماس باشید. وکیل ملکی در تهران به وکیلی گفته می شود. که در حوزه دعاوی ملکی تخصص دارد. دعاوی ملکی، دعاوی هستند. كه به نوعی به موضوع ملک مربوط می شوند. و از جمله دعاوی مربوط به املاک الزام به اخذ پایان کار، خلع ید، تقسیم املاک مشاع، الزام به تنظیم سند رسمی، تصرف عدوانی و… می باشد.

وکیل ملکی در تهران

بهترین وکیل ملکی در تهران

 در اصل بهترین وکیل ملکی تهران به کسی گفته می شود که با توجه به تجربه و تخصص و اشرافی که در زمینه پرونده های ملکی دارد. به وکالت پرونده های ملکی می پردازد. دعاوی ملکی در واقع عنوانی است. که برای مجموعه ای از دعاوی که به نوعی به موضوع ارتباط بین اموال منقول و غیر منقول مربوط می شود، اطلاق می گردد. اموال غیر منقول به اموالی گفته می شود. که امکان جابجایی و نقل مکان ندارند. و شامل اراضی و املاک می باشند. همچنین اراضی بیان شده می تواند به دسته داخل محدوده شهری و یا خارج از محدوده شهری تقسیم بندی شود.

دليل اهمیت موضوع و پیچیدگی های پرونده های ملكی در تاین است که اگر شخص غير متخصص در امور ملکی و حقوقی، بدون کمک گرفتن از وكيل مجرب و با سابقه، در اين پرونده ها ورود کند. به دلیل عدم آگاهی، ممکن است كه نتواند از عهده چالش‌ها و مسائل مربوط به اين پرونده‌ها بر آید. و در نتیجه منجر به تضعيع حقوق وی و يا اطاله روند رسیدگی به پرونده شود. بهره مند شدن از دانش حقوقی و تجربه وکیل متخصص در امور ملکی، می تواند به شما كمک كند. كه در کوتاهترین زمان به مطلوبترین نتیجه ممكن دست یابيد.

مطالعه بیشتر: وکیل امور کیفری در تهران

 

وکیل ملکی خوب در تهران

بهترین وکیل ملکی در تهران شخصی است. که دانا، صادق و دارای حسن نیت و حسن خلق باشد. بهترین وکیل ملکی در تهران کسی است. که در برابر مشکلات و چالش‌های یک پرونده صبور باشد. و به خوبی بتواند مسائل را تحلیل کند و ادله مورد نیاز را جمع‌آوری کند.

وکیل ملکی خوب به احقاق حقوق موکل خود کمک می‌کند. و از تضییع حقوق او و آسیب به منافع او جلوگیری می‌کند. یکی از مشخصه‌های مهم بهترین وکیل ملکی تهران، دانش حقوقی و تسلط او به مسائل ثبتی مربوط به املاک است. علاوه بر این او باید نسبت به قوانین و مقررات مربوطه، آراء وحدت رویه و رویه مرسوم در دادگاه ها آگاهی کامل داشته باشد.

وکیل ملکی در تهران

وکیل ملکی به چه کسی می گویند؟

دعاوی ملکی از دیر باز تاکنون از شایع ترین و پیچیده ترین دعاوی مطروحه در محاکم دادگستری بوده است. دعاوی ملکی از زیر مجموعه اراضی و املاک است. و وکیل دعاوی ملکی به وکیلی گفته می شود. که به صورت تخصصی در زمینه دعاوی ملکی فعالیت می نماید. و در واقع وکیل تخصصی ملک است. دعاوی ملکی به اموال غیر منقول اختصاص دارد. از این رو بایستی در دادگاه محل وقوع مال غیر منقول (دادگاه محل واقع شدن ملک) نسبت به آنها طرح دعوا صورت گیرد.

این موضوع یکی از دشواری‌های اقامه دعاوی ملکی می‌باشد. چرا که در بسیاری از مواقع ملک مورد اختلاف از محل سکونت متقاضی فاصله دارد. در این مواقع سپردن دعوا مورد نظر به وکیل ملکی متخصص می تواند بسیار راهگشا باشد و مشکل را مرتفع نماید.

پیگیری دعاوی ملكی در تهران

الزام به تحويل مبیع، الزام به اخذ صورتمجلس تفکیکی، ابطال قرارداد اجاره، مطالبه وجه التزام قرارداد، ابطال قرارداد اجاره، تعدیل اجاره بها، تاييد فسخ معامله، تخلیه ملک استیجاری، مطالبه اجرت المثل ايام نصرف، فسخ قرارداد، گرفتن دستور فروش ملک مشاع، اخذ به شفعه، زمين های موات، رفع ممانعت از حق، رفع مزاحمت از ملک، دعاوی مربوط به شهرداری، سرقفلی و حق كسب و پيشه و تجارت، الزام به فک رهن، وقف، تنفیذ مبايعه نامه، تجویز انتقال منافع و…

وکیل ملکی در تهران

ویژگی وکیل ملکی خوب در تهران

یکی از خصوصیات بهترین وکیل ملکی در تهران این است که قبل از حضور در جلسه رسیدگی و دفاع از موکل با مطالعه پرونده، اطلاعات کامل از موضوع پرونده، دلایل و مدارک مستند پرونده را بدست آورد. همچنین وکیل ملکی خوب در تهران کسی است که در مقابل موکل خود احساس مسئولیت کند و پاسخگوی موکل خود باشد. هر چند که وکالت تعهد به وسیله است و وکیل در رسیدن به نتیجه قانوناً مسئولیتی ندارد.

مطالعه بیشتر: وکیل امور بازرگانی در تهران

دستور تخلیه توسط وکیل ملکی در تهران

در صورتی که بین مالک و مستأجر قرارداد اجاره ای منعقد شود و مدت قرارداد به اتمام برسد و مستأجر از تخلیه ملک امتناع ورزد مؤجر یا وکیل ملکی می تواند با مراجعه به شورای حل اختلاف با تودیع مبلغ قرض‌الحسنه (پول پیش) تقاضای صدور دستور تخلیه را بنماید که این دستور فوری و غیرقابل اعتراض می باشد.