• آدرس : تهران، خیابان مطهری، تقاطع میرزای شیرازی، پلاک ۲۱۰، طبقه 1
  • آدرس : تهران، خیابان مطهری، تقاطع میرزای شیرازی، پلاک ۲۱۰، طبقه 1

وکیل پایه یک دادگستری در تهران

وکیل پایه یک دادگستری در تهران شخصی است که پس از طی دوره تحصیلات دانشگاهی در مقطع لیسانس و یا بالاتر در رشته حقوق یا فقه و مبانی حقوق اسلامی یا هم‌تراز آن در حوزه علمیه، در آزمون کانون وکلای دادگستری که هر سال یک بار برگزار می‌شود. در رقابتی سنگین و نفس‌گیر موفق به کسب معدل و ترازی شده باشد. که بتواند در بین رقبای پر شماری که دارد. به عنوان کارآموز وکالت پذیرفته شود.

وکیل پایه یک دادگستری نصیر عبادپور

وکیل پایه یک دادگستری یک حرفه‌ای حقوقی است که دارای صلاحیت قانونی برای نمایندگی در دادگاه‌ها و دیگر مراجع قضایی است. وکلای پایه یک دادگستری تحصیلات حقوقی لازم را دریافت کرده‌اند و مشخصات حرفه‌ای خود را تحت نظارت کانون وکلا پایه یک دادگستری ثبت نموده‌اند.

یک وکیل پایه یک دادگستری می‌تواند در موارد مختلفی به موکلان خود کمک کند. این شامل مشاوره حقوقی، نمایندگی در دادگاه‌ها، تدوین مدارک حقوقی و قراردادها، مذاکره و حل اختلافات است. آن‌ها می‌توانند به عنوان مشاوران حقوقی در مواردی مانند خانواده، جرم و جنایت، مسائل مالی و تجاری، مسائل کاری و سایر زمینه‌های حقوقی فعالیت کنند.

وکلای پایه یک دادگستری متعهد به حفظ اخلاق حرفه‌ای هستند و مجبورند با احترام به قوانین و مقررات حقوقی کار کنند. آن‌ها باید برای موکلان خود بهترین نتیجه را حاصل کنند و حقوق و منافع موکلین را با دقت و صداقت دفاع کنند.

وکلای پایه یک دادگستری برای موفقیت در حرفه خود، نیازمند مهارت‌های حقوقی عالی، تحلیل قوانین و مقررات، تسلط بر روش‌های دفاع و مذاکره، ارتباطات بالا با موکلین و صداقت حرفه‌ای هستند. آن‌ها باید قادر باشند به درستی و به طور جامع به مسائل حقوقی موکلان خود پاسخ دهند.

بهترین وکیل پایه یک دادگستری در تهران

بهترین وکیل پایه یک دادگستری تهران به کسی گفته می شود. که دارای پرونده های متعدد و مختلف باشد. و اکثر موکلا از آن راضی باشند. و به قوانین تسلط کافی دارد و در کار خود خبره و حرفه ای است.

یک وکیل پایه یک دادگستری در تهران ماهر و حرفه ای به طور کلی باید بر مباحث گوناگون مرتبط با علم حقوق آگاهی و اشراف داشته باشد. عقد وکالت ممکن است انجام هر کاری و شرکت در هر نوع دعوایی را شامل شود. وکلای دادگستری کاربلد، در زمینه هایی از قبیل مشاوره حقوقی تلفنی، ارث و میراث، ورشکستگی، جنون، جرایم و مجازات ها و … بر شیوه های مختلف دادرسی و قوانین و مقررات مربوط به آن اشراف اطلاعاتی دارند.

علاوه بر این وکیل پایه یک دادگستری در تهران همزمان با رشد و پیشرفت دانش بشری و تکنولوژی، باید با جرایم نوظهوری مثل جرایم رایانه ای، حقوق اینترنت و فضای مجازی و موضوعات حقوقی گوناگون مرتبط با استارتاپ ها نیز آشنایی و اطلاعات کافی داشته باشد.

 

وکیل پایه یک دادگستری

ویژگی‌های وکیل دادگستری در تهران

در حالت کلی بخواهیم بگوییم یک وکیل حرفه ای در تهران باید تمامی قوانین را بلد باشد. و بتواند کارهای حقوقی و کیفری را بدرستی انجام دهد. از ویژگی های بهترین وکیل پایه یک دادگستری در تهران می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- تسلط کافی به امور حقوقی و کیفری

2- دارای اعتماد به نفس بالا

3- دارای صدای رسا

4- قادر به دفاع از موکل در جلسات دادگاه

5- توانایی نوشتن لایحه برای ارائه به دادگاه

6- توانایی دادن مشاوره حقوقی در تمامی زمینه ها

مطالعه بیشتر: وکیل ارث و انحصار وراثت

وظایف وکیل دادگستری در تهران

وکیل پایه یک دادگستری موظف است. قبل از طرح دعوا یا شکواییه برای موکل خود، در طی مراحل دادرسی و پس از آن در جهت ایجاد صلح و سازش میان طرفین دعوا تلاش کند.
1.وکیل باید متن وکالت نامه و قرارداد مالی با موکل خود را به صورت دقیق و با وضوح کامل عقد کند یک نسخه را به موکل خود تحویل دهد.
2.وکیل باید در مقابل تمام اسناد و مدارکی که از موکل دریافت می‌کند به او رسید بدهد.
3.وکیل باید از قبول کردن هرگونه سند یا وجه نقد به جزء مبلغ ذکر شده در قرارداد پرهیز کند.
4.وکیل موظف است پس از عقد قرارداد وکالت با موکل خود، دادخواست، شکواییه و لوایح مربوط به پرونده را تنظیم کند و جز در موارد عذر موجه عدم حضور در جلسه دادگاه، در جلسات دادخواهی شرکت کند و در حد متعارف پرونده حقوقی موکل خود را پیگیری کند.
5.وکیل باید تمام ابلاغیه‌های مربوط به پرونده که از سوی مراجع قضایی یا… می‌رسد را در موعد قانونی دریافت، مشاهده و موکل خود را مطلع کند.