• آدرس : تهران، خیابان مطهری، تقاطع میرزای شیرازی، پلاک ۲۱۰، طبقه 1
  • آدرس : تهران، خیابان مطهری، تقاطع میرزای شیرازی، پلاک ۲۱۰، طبقه 1

توقیف ملک در حال ساخت

توقیف ملک در حال ساخت

وکیل توقیف ملک در حال ساخت در تهران یکی از بهترین مشاوران جهت رسیدگی به دعاوی و رسیدگی پرونده‌های توقیف ملک و اموال است. برترین و موفق‌ترین وکلای دادورزان معین با داشتن سالها تجربه موفق در این امر آماده ارائه مشاوره و راهنمایی شما عزیزان می‌باشد.

به طور كلی شخص طلبكار می‌تواند، اموال شخص بدهكار را بابت طلب خود، مورد توقيف قرار دهد. اين اموال می‌تواند شامل خودرو، آپارتمان، زمين، مبالغ موجود در حساب های بانكی بدهكار و … باشد و در مورد توقيف اموال شخص مديون، اين مطلب را بايد در نظر داشت كه برخی از اموال جزء مستثنيات دين، محسوب می‌شود و توقيف آن از جانب طلبكار، امكان پذير نيست.

بهترین وکیل توقیف ملک در تهران

به طور کلی محكوم عليه، می‌تواند يك ملک مسكونی در شآن خود را داشته باشد. ملك در شآن محكوم عليه يعنی:
منزلی كه برای او و خانواده اش، قابل سكونت باشد. بنابراين يك ملك مسكونی متعلق به محكوم عليه كه محكوم عليه در آن ملك، سكونت دارد و بيشتر از شآن او نباشد را به عنوان طلب شخص طلبكار، نمی‌تواند توقيف كند. يعنی ملكی با اين مشخصات، جزء مستثنيات دين، محسوب می‌شود.

به طور كلي شخص طلبكار یا وکیل توقیف ملک در حال ساخت در تهران مي‌تواند، اموال شخص بدهكار را بابت طلب خود مورد توقيف قرار دهد. اين اموال مي‌تواند شامل خودرو، آپارتمان، زمين، مبالغ موجود در حساب هاي بانكي بدهكار و … باشد. در مورد توقيف ملک شخص مديون، اين مطلب را بايد در نظر داشت كه برخي از اموال جزء مستثنيات دين محسوب مي شود.

توقيف آن از جانب طلبكار، امكان پذير نيست. از جمله اينكه محكوم‌عليه، مي تواند يك ملك مسكوني در شآن خود را داشته باشد. ملك در شآن محكوم‌عليه يعني منزلي كه براي او و خانواده‌اش قابل سكونت باشد. بنابراين يك ملك مسكوني متعلق به محكوم عليه كه محكوم‌عليه در آن ملك، سكونت دارد. بيشتر از شآن او نباشد را به عنوان طلب شخص طلبكار، نمي تواند توقيف كند.

توقیف ملک در حال ساخت - وکیل ملکی در تهران

وکیل توقیف ملک در حال ساخت در تهران

آيا توقیف ملک نيمه ساز مستثنيات دين ريال محسوب می‌شود ؟
در پاسخ به اين سوال بايد گفت كه با توجه به نظريه مشورتی اداری حقوقی قوه قضائيه ملك درحال احداث، جزؤ مستثنيات دين، محسوب نمی‌شود. لذا توقيف يک ملک در حال احداث و نيمه كاره توسط طلبكار، امكان پذير است. زيرا مسلمآ آن ملک در تكميل و نيمه ساز، محل سكونت شخص مديون نمی‌باشد تا جزء مستثنيات دين به شمار بيايد.

وکیل توقیف ملک نیمه کاره در تهران

بنابراين همين كه شخص طلبكار، بتواند ثابت كند كه يک ملک و يا ساختمان درحال احداث و نيمه كاره، به نحوی، متعلق و در مالكيت مديون می‌باشد، می‌تواند همان ساختمان تكميل نشده را به عنوان طلب خود، توقيف نموده و سپس از همان محل، طلب خود را استيفاء نمايد. زيرا چنين ملكی مسلمآ جزء اموال و دارايی‌های مديون، محسوب می‌شود و جزء مستثنيات دين، نيست.

ارسال نظر

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات